Mluv o svém těle jen v dobrém

Proč vlastně onemocníme? Destruktivní myšlenky vyvolávají negativní pocity. Negativní pocity působí na naše tělo a vyvolávají reakci. Své negativní pocity si v těle doslova ukládáme tak dlouho, až na to zareaguje nemocí.

I lékařská věda dnes přiznává, že existuje mnohem víc nemocí psychosomatického původu, než se předpokládalo. A nejen známé žaludeční vředy nebo potíže se srdcem, ale i celá nekonečná řada nemocí může mít svůj původ v našich myšlenkách. Našemu tělu škodí každá negativní myšlenka.

Vztek, nenávist, hněv, žárlivost, touha po pomstě či nesmiřitelnost jsou substance, z nichž může naše tělo onemocnět. Myšlenky, které si přemíláme, se projeví na našem těle. Všechno negativní co si o sobě myslíme, může narušit rovnováhu našeho těla.

Co svému tělu celý den říkáme? Naprosto jasně mu sdělujeme, že není dost atraktivní dost ženské či mužské. Odsuzujeme ho a odmítáme. Myslíme si, že nejsme dostatečně chytří, rychlí apod.

Všechny tyto věci se ukládají v našem těle. Energie plyne tam, kam směřujeme pozornost. To znamená, že to čemu věnujeme pozornost, se zvětšuje, protože mu posíláme energii.

Lidé se mě opakovaně ptají, jak by sami mohli změnit svůj úhel pohledu, když přece každý den vidí tu hrůznou pravdu v zrcadle.

Je to v podstatě jednoduché: to, co vidíme v zrcadle, je výsledek našich dosavadních myšlenek. Když si to uvědomíme, získáme dostatek důvěry, abychom svůj negativní způsob myšlení začali podrobně pozorovat.

Podporuj se pozitivním myšlením. Pak všechny sebezničující pokyny, které jsi dosud posílal svému tělu, začnou ztrácet na síle. To ti pomůže k tomu, aby sis špatné myšlenkové vzorce z minulosti nahradil novými pozitivními tvrzeními.

Tímto si můžeme zaktivovat své léčivé síly, abychom se co nejdřív uzdravili.

Afirmace: Miluji své tělo

Autor:  Pierre Franckh

Jak si hrát s energiemi zdarma