Obviňování

Svalování viny na druhé je jedním z nejčastějších způsobů, jak se zbavit problému. Obviňování druhých nám však ubírá sílu. Pochopení nám naopak umožnuje povznést se nad celou záležitost a převzít kontrolu nad budoucností. Minulost se změnit nedá, ale svým současným myšlením utváříme budoucnost.

Podívejte se na to jinýma očima.

Pro naši svobodu je zcela rozhodující pochopit, že naši rodiče dělali, co mohli. Byli ovlivňováni svými rodiči a prostředím, ve kterém vyrůstali. Když svalujeme vinu na ostatní, nepřebíráme zodpovědnost sami za sebe a to nás stahuje do nižších vibrací. Není potřeba nikoho obviňovat – naopak, je pro nás velkou úlevou, když svému okolí dokážeme odpustit.

Velmi nám pomůže, když se dokážeme na situaci podívat jinýma očima. Zeptat se, co nám tato těžká situace přinesla dobrého. Uvědomit si, proč se to dělo a co nám situace měla ukázat.

Zásluhou nepříjemných situací můžeme být dnes sebejistější, moudřejší, zkušenější, tolerantnější. Často objevíme, že nám ta nepříjemná zkušenost ve finále změnila život k lepšímu.

Nikdo nemá právo s námi manipulovat ani nás jinak ovlivňovat.

Lidé, kteří dokážou říct, co se jim líbí, ale i to, co se jim nelíbí, aniž by druhého zranili nebo urazili, jsou v životě mnohem silnější a bezpochyby také šťastnější. Nemusí lhát ani se přetvařovat a to je velmi důležité, protože nelžou hlavně sami sobě.

Když se naučíme postavit se za svůj vlastní názor a hezkou a slušnou formou dokážeme ostatním říct: Vážím si tvé nabídky, ale nechci ji využít. Nevnucuj mi své názory, já si to nemyslím. Každý má právo na svůj názor. Neznamená to, že můj názor je správný, ale je můj a já na něj mám právo stejně tak, jako ty máš právo na ten svůj.

Poslouchat své pocity a zároveň nikomu neubližovat. Život se stane snadnějším a veselejším a to, co vysíláte, budete také přitahovat.

Existují techniky, které pomáhají nalézt sebelásku. Když si nevíme rady, můžeme se zeptat svého těla a to nám odpoví.

 

Tajné návody