Jak poznáte energetického upíra?

Možná to znáte sami. S některými lidmi je vám příjemně, zatímco s jinými nedokážete vydržet ani 10 minut. V přítomnosti těchto lidí máte pocit, že je všechno špatně a že podle nich prostě vůbec nic nefunguje. Rádi se věnují tématům, jako jsou nemoci, politika a pomluvy, ale nejvíce je baví, když se mohou rozčilovat nad jakoukoliv nespravedlností. Po setkání s těmito lidmi se cítíte unavení, anebo dokonce naštvaní. Odebírají vám energii. Někdo tomu říká, že jste se setkali s energetickým upírem.

Jak poznáte energetického upíra?

Někteří si nenechají ujít sebemenší příležitost, aby se vás mohli v rámci rozhovoru dotknout. Jednou je to poplácání po ramenou, jindy pohlazení ruky nebo stehna. Druhému člověku to bývá spíše nepříjemné, protože mnohdy jde o narušení jeho osobní zóny a energetického pole. Tento upír čerpá právě z doteků. Jinou verzí útoku může být snaha vyprovokovat ve vás negativní emoce. Takový člověk provokuje, rýpe, mívá nemístné poznámky a nedá pokoj, dokud vy nejste naštvaní, a teprve pak je spokojen. Potěší ho vaše zlost a tímto způsobem parazituje na vaší energii. Neméně agresivní je ten, kdo si hraje na přítele a ladí se s vámi na stejnou vlnu. Hledí do očí, chápe, pokyvuje. Dokáže se přizpůsobit vašemu temperamentu a okamžité náladě. Bývá dobrým psychologem a se svou obětí mistrně pracuje. Je sdílný, ale mnohdy až vtíravý. Unavuje vás, ale nedokážete mu „odolat“. I tento druh člověka vás oslabí.

Kdo je lehce ovlivnitelný?

Lidé, kteří jsou ve stresu, přepracovaní, kteří nemají svou vlastní vůli nebo nemají tušení, jaká je jejich životní cesta, jsou velmi otevření manipulaci. Záleží jim na tom, co o nich ostatní říkají, a domýšlí si do detailů i to, co nikdo neřekl. V takových chvílích jsou lehce energeticky ovlivnitelní.

Proč můžete o energii přijít?

K odčerpání energie dochází na podvědomé úrovni, když nejste dostatečně chráněni, vaše energetické pole je otevřené. Možná jste v takový okamžik vnitřně oslabeni, třeba máte silnou touhu druhému jakkoli pomoci vyřešit jeho problém. Anebo jste se dostali do kontaktu se zkušeným citovým manipulátorem. 

Citový manipulátor

Nejprve se tváří jako přítel, později vás začne úkolovat a vydírat, jako například: „Ihned volej!“ nebo brzo ráno přijde sms: „Ještě spíš, chci tohle nebo tohle…“ a postupně vytváří pravidla. Jeho nejdůležitější snahou je, aby měl vždy hlavní slovo a vše bylo podle něho, a to, že máte svůj názor, není podstatné. Řeknete mu, takhle tedy ne! Následuje útok a vydírání, což má již dopředu dobře promyšleno. Jeho cílem je vyvolat ve vás pocit, že děláte něco špatně a že vy můžete za to, že on se cítí nepříjemně. Tím vám sníží vibrace a vy jste bez energie. Ve vyšších vibracích jste schopni tuto manipulaci vidět rychle, ale pokud se teprve posouváte na úrovni vědomí, může to pro vás být obtížná situace.

Možná vám pomůže nepsaný zákon, že tohoto člověka můžete mít ve svém srdci s láskou, ale nemusíte s ním udržovat fyzický kontakt ani žádný vztah, a to i za předpokladu, že se jedná o člena rodiny. Zkrátka mu umožníte žít podle jeho představ, které se neslučují s vašimi. Je to tím, že vaše vibrační roviny mohou být naprosto odlišné, a pokud dotyčný nezpracuje hněv a zášť, funguje na nižších vibracích, těžko budete hledat společnou cestu. On za to v podstatě nemůže, protože v těchto energetických rovinách dominuje ego a živočišný přístup k přežití.

Jak těmto lidem nedovolit, aby vám brali energii? 

  • Rozhodněte se, že si nenecháte za žádnou cenu náladu pokazit.
  • Nenechte se ovlivnit a změňte téma rozhovoru na pozitivní téma, rozesmějte ho.
  • Vybírejte si, s kým chcete trávit svůj čas, a vyřaďte z okruhu známých lidi, kteří vám nevyhovují.
  • Když máme vyšší vibrace, už nepřitahujeme tento druh neustále nespokojených lidí.
  • Obecná pravda zní: „Lidé se k vám chovají tak, jak jim sami dovolíte.“
Trochu složitější situace nastává, pokud si vybírat nemůžete a tito lidé jsou vaši rodiče nebo partneři. V takovém případě se naučte rituál, který zabrání vašemu vysávání a kterým si doplníte potřebnou energii. V návodu také naleznete postup, jak zjistit, kdo je tímto energetickým upírem.

První pomoc za 222 Kč