Postřehy po Znovu-napojení

Zdravím Vás, už jsem se několikrát chystala, že Vám napíšu. Vždycky se přihodilo něco nového, a tak jsem stále čekala a dopisovala nové postřehy. Dalo by se říct, že mě Znovu-napojení vede a je to silnější nebo si to možná víc uvědomuji.

Pomáhá mi nedostat se do průšvihu. Kdykoliv se schyluje k nějakému maléru, skvěle z toho vybruslím. Vycítím, že bude problém, a ihned mě napadne rychlá a chytrá odpověď. Sama jsem překvapená, co říkám a mám ze sebe radost. Vůbec nevím, kde se to ve mně bere. Jsem mnohem pohotovější a jen tak něco mě nerozhodí. Zažívám mnohem víc klidu. Chápu i lidi, kteří jsou naštvaní, a nedělá mi problém se k nim chovat mile. Už se mnohokrát stalo, že přišel člověk se stížností a odcházel a chválil. 

Pracuji na recepci, a tak se mi velmi hodí to, co se u mě rozvinulo. Například přicházím ke klientce s objednanou kávou a napadne mě vzít víc cukru. Ona se na mě podívá a poprosí o cukr navíc! Já nevím, jak jsem to věděla, ale stávají se mi podobné situace stále častěji. 

Velmi zvláštní situace také nastala, když jsem vytušila, že vedle v místnosti potřebují pomoct. Do těchto prostor normálně nechodím. Přišla jsem náhodou, právě když to potřebovali. 

Minulý týden se mi stala situace, kdy jsem měla poruchu na autě. Normálně by mě tato situace rozčílila a celý den bych byla naštvaná. Jenže tentokrát jsem to brala jako zajímavou zkušenost a moc mě potěšilo, že mi kolegové pomohli, a vlastně jsem si uvědomila, v jak úžasném kolektivu pracuji. A také jak důležité je pro mě moje auto. Bez této příhody bych si to možná neuvědomila. 

Celkově mám pocit, že se mi daří. Tři roky jsem se plácala ve vztahu a najednou jsem věděla, že tohle není to pravé. Skončili jsme vzájemné trápení. Velmi rychle jsem našla krásný podnájem a novou práci. Jsem spokojená. Všechno se hodně urychlilo. Jakmile jsem si uvědomila, co chci, tak se vše dalo rychle do pohybu a jede to. Ráda bych se objednala ještě na RL – nevadí, že už jsem napojená, že?

Začala jsem i s těmi zápisky, o kterých jste mě tak přesvědčovala :-) Je pravda, že si člověk uvědomí hodně věcí, a ta splněná přání mi také dělají radost. Klidně to můžete zveřejnit. Třeba někomu pomůže můj pohled. S láskou Markéta. 

 

Více se o Znovu-napojení můžete dozvědět ZDE